سخنراني استاد رزم آرا - بخش اول
سخنراني استاد رزم آرا - بخش اول

سخنراني استاد رزم آرا در مورد تكاليف مهارت محور

استاد رزم آرا در بخش اول سخنان خود در مورد تكاليف مهارت محور بياناتي ايراد نمودند. ايشان خروج از چرخه عادي و خشك آموزشي را كاري سخت اما مثمر ثمر دانستند.
 ايشان گفتند در چرخه آموزشي هر فردي مدير بخش خود است و بايد دست به ابداع و خلاقيت بزند. دكتر رزم آرا خواستند كه معلمان با تمام دانش آموزان كلاسشان در يك سطح يكسان تعامل نداشته باشند، بلكه با هر كسي بر طبق استعداد و توانايي او برخورد شود، به طوري كه مطابق با دنياي ذهني فرد باشد.
ايشان خاطر نشان كردند كار معلم بازتوليد رويه هاي قديمي نيست بلكه كار اصلي معلم فراهم كردن شرايط مناسب براي توليدات جديد متناسب با هر شخص است.
دكتر رزم آرا در زمينه يادگيري خواستار شدند كه يادگيري ها بايد مبتني بر زندگي و بدست آوري مهارت هاي حل مسئله استوار باشد ،ايشان تاكيد كردند كه بهتر است بخش ضميمه سند تحول بنيادين بنام چرخش هاي تحول آفرين به اول سند تحول بنيادين آورده شود و مورد توجه قرار گيرد.
دكتر رزم آرا كنترل دروني و احساس مسئوليت كردن در زندگي را خواستار شدند و آغاز اين كنترل را خود فرد دانستند و گفتند هر كسي بخواهد از جاي خود تغيير كند بايد انگيزه و شجاعت و انرژي كافي صرف كند تا جايگاه مناسب خود را بيابد.
 ايشان درخاتمه متذكر شدند كه مدرسه تنها محل يادگيري براي دانش آموزان نيست و معلمان نبايد مقوله يادگيري را به مدرسه منحصر كنند و گفتند كه بچه ها از همه چيز و در همه مكان ها و در هر لحظه اي به يادگيري مي پردازند و جمله نمادين زير را بيان داشتند كه:
((هنگامي كه يك معلم تدريس را با روش و هدف مدنظر خود شروع مي كند؛يادگيري متوقف مي شود))

نظر خودتان را در این باره ارسال نمایید

درباره ما
در راستای بهبود و ارتقای كیفیت آموزشی در مدارس چند پایه‌ی استان، بدین وسیله به استحضار کلیه‌ی همكاران به‌ویژه همكاران هم استانی و هم منطقه‌ای شاغل در مدارس چند پایه می‌رساند كه دبیرخانه‌ی كلاس‌های چند پایه‌ی استانی واقع در شهرستان نقده آماده‌ی دریافت نظرات و پیشنهادات سازنده و هرگونه مطالب، مقالات، گزارشات و یا مشكلات در تمامی زمینه‌ها (آموزشی و تربیتی) مربوط به كلاس‌های چند پایه جهت درج در وبلاگ آموزشی این دبیر خانه با مشخصات همكار ارسال كننده و یا پاسخگویی به مشكلات عدیده می‌باشد، لذا همكاران محترم می‌توانند با آدرس‌های ذیل ارتباط برقرار نموده و مطالب خود را ارسال و با مراجعه به وبلاگ از مطالب مندرج و یا ارسالی همكاران استفاده نمایند.
دسته بندی ها